wtorek, 28 lutego 2012

93. Pled część 33

Kolejny kwadracik ujrzał światło dzienne;)


Potrzebne będą:
-włóczka w kolorze różowym
-kawałek włóczki w kolorze fioletowym
-druty 4,5 mm

Nabierz 27 oczek.
Rząd 1: (PS) oczka lewe
Rząd 2: oczka prawe
Powtarzaj te dwa rzędy, tworząc odwrotny dżersej (taki, w którym oczka lewe wykonywane są po prawej stronie robótki). Przerób około 15 cm, kończąc rzędem oczek prawych. Zakończ na lewo.

Witam serdecznie kolejne nowe obserwujące osoby. Dziękuję bardzo wszystkim którzy tu zaglądacie. To dzięki Wam nadal prowadzę bloga:)

Obfitego w hafty tygodnia życzę. Pozdrawiam Was robótkomaniaczki:)


piątek, 24 lutego 2012

92. Valentines heart odsłona #3 -ostatnia

Oto skończone i już oprawione serduszko;) Haftowało się je bardzo przyjemnie, jedyny minus to lniana mulina. Strasznie się wycierała i rwała, mimo tego że haftowałam niewielkimi kawałkami. Do następnego serca wybiorę już zwykłą mulinę:)Pozdrawiam Was robótkomaniaczki. Miłego weekendu:)

wtorek, 21 lutego 2012

91. TUSAL 2012 luty

W tym miesiącu mi się pomyliło i byłam pewna, że TUSAL'owa odsłona przypada na 23.02 Dobrze, że przed pójściem spać zajrzałam na bloga;) Także zgodnie z datą kolejnego nowiu prezentuję swój jakże skromny (w porównaniu z innymi uczestniczkami zabawy) słoiczek:)Dziękuję bardzo za wszystkie odwiedziny i komentarze. Witam serdecznie nowe obserwujące:)
Pozdrawiam Was robótkomaniaczki. Dobranoc:)

sobota, 18 lutego 2012

90. "Warszawa da się lubić..."

Wróciłam ze stolicy bardzo zadowolona. Szukając pasmanterii bazowałam praktycznie na komentarzu jaki zostawiła pod ostatnim postem zalesinka I tak numer 1. Sezam zostawiłam sobie na koniec, bo nie byłam pewna czy starczy mi czasu na bieganie po Domu Handlowym; numer 2. Pasmanteria na ulicy Widok 22 niestety nie prowadzi już muliny DMC :(; numer 3. Pasmanteria Guzik niestety wieje pustkami w dosłownym tego słowa znaczeniu. Po prostu tam już tego sklepu nie ma, została sama nazwa na szybach, ale żadnej wzmianki o przeniesieniu sklepu. numer 4. podziemia - ciężko było znaleźć, ale jak zaczęłam tam krążyć to już nie odpuściłam. Na moje szczęście, bo to właśnie w tej pasmanterii znalazłam tak bardzo przeze mnie poszukiwaną lnianą mulinę DMC:) W tym miejscu baaaaardzo bym chciała podziękować zalesince , bo to właśnie dzięki jej pomocy uda mi się szybciutko skończyć moje Valentines Heart . Kochana jeżeli kiedykolwiek będę w jakiś sposób mogła, to na pewno się odwdzięczę:)
 Co do samej wizyty w Warszawie, to było  naprawdę bardzo, bardzo klimatycznie. A to za sprawą tego oto Pana :)
Pozdrawiam serdecznie wszystkie komentujące i zaglądające tu osóbki:) Miłej nocy;)

wtorek, 14 lutego 2012

89. Valentines heart odsłona #2

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie w ten walentynkowy dzień. Życzę Wam dużżżżo miłości i słodyczy od bliskich Wam osób, nie tylko w ten dzień;)
 Co do hafciku, to na dzień dzisiejszy przy tym tempie jakie mu poświęciłam, powinien być skończony. No właśnie powinien, a nie jest. Z prostego powodu. Zabrakło muliny! Hafcik zaczęłam tak jak w oryginale, lnianą muliną DMC. Myślałam, że starczy. Pomyliłam się. W weekend zrobiłam oczywiście zamówienie przez internet, ale dziś na e-maila dostałam wiadomość, że niestety akurat lniana mulina została wycofana z oferty (a ja tylko dla tego jednego motka zrobiłam większe zamówienie). Pech:) Dlatego też zwracam się z prośbą do osób mieszkających/znających Warszawę. Podpowiedzcie, gdzie szukać lnianej muliny DMC? Będę w czwartek na "chwilę" w stolicy właśnie, dokładniej w samym centrum. Na pewno będę miała czas żeby wejść do pasmanterii, ale nie wiem czy będę miała go aż tyle, żeby tej dobrej pasmanterii szukać;) Gdyby któraś z Was podpowiedziała, byłabym wdzięczna:)
A teraz, taka jak w tytule: odsłona #2Jeszcze raz dużo miłości Wam życzę.
Pozdrawiam Was wszystkie robótkomaniaczki:)

poniedziałek, 13 lutego 2012

88. Pled część 32

Kolejny pledowy kwadracik ujrzał światło dzienne. Szczerze, to jestem trochę w szoku, że to już 32 z rzędu.  Nie spodziewałam się po sobie takiej wytrwałości;) No ale jeszcze wiele przede mną (sprawdzianów wytrwałości jak i kwadracików:)


Potrzebne będą:
-włóczka w kolorze fioletowym
-druty 4,5mm

Nabierz  28 oczek.
Rząd 1: (PS) oczka prawe
Rząd 2: 4 ol, *2op, 4 ol, powtarzaj od * do końca
Rząd 3: oczka prawe
Rząd 4: *1ol, 2op, 3ol, powtarzaj od * do ostatnich 4 oczek, 1 ol, 2op, 1op
Te cztery rzędy tworzą wzór. Powtarzaj je, aż robótka osiągnie długość 15 cm od początku, kończąc rzędem po lewej stronie. Zamknij na prawo.

Nowe podglądające zostawcie po sobie ślad to chętnie do Was zajrzę:)
Pozdrawiam Was wszystkie robótkomaniaczki. 


czwartek, 9 lutego 2012

87. Valentines heart odsłona #1

Walentynkowy czas zbliża się wielkimi krokami. Nie jestem jakąś wielką fanką tego święta, ale i mi udziela się ten cały szum, który widać i słychać na każdym kroku:) Postanowiłam więc zrobić coś serduszkowego dla siebie. Jest to jedno z serc z lnianego zestawu DMC. Jedno już prezentowałam prawie rok temu, a dokładniej na Dzień Mamy o tutaj Wszystkich wzorów jest 10 i może kiedyś uda mi się wyhaftować wszystkie:) A oto pierwsza odsłona mojego serca, które haftuje się niezwykle przyjemnie;)Na koniec mam wielką prośbę do hafciarek, które zajmują się needelpointem. Podpowiedzcie na czym i czym haftujecie? Jakieś porady, linki? Chciałabym za jakiś czas spróbować tego pięknego haftu:) Będę wdzięczna za podpowiedzi.

Pozdrowienia dla Was robótkomaniaczki;)

niedziela, 5 lutego 2012

86. Pled część 31

Nareszcie w domu:) Po baaardzo długim pobycie w Szklarskiej, nareszcie jesteśmy w  domu. Dojechaliśmy w piątek wieczorem i od razu zabrałam się za sprzątanie oraz zaległe robótki:) Muszę troszkę przyśpieszyć z kwadracikami, bo w kioskach jest już numer około 50 a u mnie dopiero 31! Także cóż innego mogłabym dziś zaprezentować jak nie kolejny kwadracik:) Oto i on:


Potrzebne będą:
-wrzosowa włóczka
-druty 4,5mm

Nabieramy 27 oczek na druty.
Rząd 1: oczka prawe
Powtarzaj ten rząd, tworząc ścieg francuski, aż kwadrat osiągnie długość 15 cm. Zakończ.
Prawda, że łatwizna?:)

 Witam nowe obserwujące Panie;) 
Pozdrawiam Was wszystkie zaglądające i komentujące robótkomaniaczki:) Miłej niedzieli.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...