poniedziałek, 30 maja 2011

40. Wzór zegara

Na życzenie Gabrysi przedstawiam wzór zegara z TWOCS nr177. Może jeszcze komuś się przyda:) Mi osobiście rówież się ten wzorek podoba. Wyhaftuję go "kiedyś":)

Pobierasz wzór- zostaw komantarz. Dziękuję


niedziela, 29 maja 2011

39. Pled część 15

Prezentuję kolejny kwadracik. Nie wiem czasami czy nie ostatni. Nie chodzi o to, że przestanę je robić, wręcz przeciwnie. Poprostu nie widzę zainteresowania "przepisami", które podaję. Skoro nikomu nie są potrzebne to po co "zaśmiecać" bloga. Skupię się prezentowaniu krzyżykowych postępów:)


 

Pomijając wszystko; ostatni przepisik:
Nabierz 29 oczek na druty 4,5mm
Rząd 1: (PS) oczka prawe do końca
Rząd 2: oczka lewe do końca
Przerób te 2 rzędy jeszcze 7 razy
Rząd 17: 14op, dołącz czerwoną włóczkę, 1op, wróć do waniliowej włóczki, 14op
Rząd 18: 13 ol, 3ol czerwoną włóczką, 13ol
Rząd 19: 12 op, 5 op czerwoną włóczką, 12op
Rząd 20: 12 ol, 5 ol czerwoną włóczką, 12 ol
Rząd 21: jak rząd 19
Rząd 22: 13 ol, 1ol czerwoną włóczką, 1ol, 1ol czerwoną włóczką, 13 ol.
Powtórz rzędy 1 i 2 osiem razy.
Zakończ na prawo.

Pozdrawiam 

czwartek, 26 maja 2011

38. Z okazji Dnia Mamy

Oto mój "tajny projekt", czyli prezent na Dzień Mamy:) Serce wyhaftowane dwoma nitkami lnianej muliny DMC w kilku odcieniach różu, na lnianej kanwie 14ct.
Kilka zbliżeń;) W prawym dolnym rogu wyhaftowałam białą muliną (tak aby za bardzo w oczy się nie rzucało) napis "handmade by mamasia". Myślę, że swoje prace (a już na pewno te większe) będę właśnie w ten sposób "oznaczać". W końcu trzeba coś na tym świecie po sobie zostawić;)
 A tu już po oprawieniu w białą ramkę 30x30cm.

 
Mamie bardzo prezent się spodobał. Natomiast mi efekt końcowy na tyle przypadł do gustu, że w bliżej nie określonym czasie na pewno coś podobnego wyląduje u mnie na ścianie;) 
Dopełnieniem całości był bukiet różowych/fioletowych tulipanów, ale oczywiście w uniesieniu zapomniałam o pstryknięciu fotki:)
Pozdrawiam serdecznie i Wszystkiego Dobrego dla Każdej z Was.

poniedziałek, 23 maja 2011

37. Ostatnie nabytki:)

Oto co znalazłam w piątek w mojej skrzynce pocztowej:) Martwiłam się trochę, ponieważ jest to moja pierwsza prenumerata zagranicznego magazynu. No ale jak widać wszystko jest w porządku i teraz co miesiąc mogę się spodziewać takiej przesyłki;)

A na zdjęciu poniżej przedstawiam jeden z wielu wspaniałych projektów, który napewno "kiedyś" wyszyję:)

A to już zakupy, które dotarły do mnie dzień wcześniej z pasmanteri internetowej. Kupon czarnej kanwy (nigdy na takiej nie haftowałam), kawałeczek (dosłownie) naturalnego lnu 28ct, kanwa lniana 14ct, kanwa DMC w delikatną niebieską krateczkę, plastikowe bobinki z obręczami, mazak samoznikający (ciekawe czy się sprawdzi), oraz jedna mulina perłowa i jedna "antyczna" (strasznie drogie, dlatego będę kupowała po jednej;)

oraz nożyczki do haftu, które znalazłam na Allegro. Już je wypróbowałam, bardzo fajne:)


Już za parę dni pokażę mój "tajny projekt" oraz latarnię, a potem niestety będę musiała na około 2 miesiące zaprzestać haftowania:( W swoim czasie pokażę dlaczego. Nie znaczy to, że zapomnę o blogu, będę Was odwiedzać i podglądać na bierząco.

Pozdrawiam serdecznie


wtorek, 17 maja 2011

36. Pled część 14

Co tu dużo pisać. Pled:)


Nabierz 27 oczek na druty 4,5mm.
Rząd 1: (PS) oczka lewe
Rząd 2: oczka prawe
Powtarzaj te dwa rzędy, tworząd odwrócony dżersej- ścieg, w którym strona z oczkami lewymi jest stroną prawą- aż robótka osiągnie długość 15cm. Zakończ na lewo. Wyhaftuj gwiazdkę.
Pozdrawiam


piątek, 13 maja 2011

35. Od tego się zaczęło

W związku z tym, że na tepecie mam "tajny projekt" oraz w dalszym ciągu latarnię, postanowiłam w ramach systematycznego uzupełniania bloga pokazać moją pierwszą skończoną pracę haftem krzyżykowym. Czyli "Jak to się zaczęło":)

 

Taka oto praca poleciała do Stanów Zjednoczonych do małego Adrianka.
 Wiem, że daleko jej do ideału i już teraz wprowadziłabym kilka zmian, ale mam straszny sentyment do tej metryczki, bo to w końcu pierwsza w całości skończona praca:)
A tak poza tematem. Prenumeratorki TWOCS dostałyście już przesyłkę z numerem, który wyszedł 28.04 w UK? Pomimo tego, że jest już połowa maja, to u mnie w skrzynce pusto:( Jest to moja pierwsza prenumerata, dlatego tak się trochę martwię. Jak to jest u Was? Też takie opóźnienie?
Pozdrawiam serdecznie

niedziela, 8 maja 2011

34. Pled część 13

Tydzień czasu nic nie napisałam, ale nie znaczy to że nic nie zrobiłam;) Poniżej prezentuję kolejny kwadracik. Nadal też "męczę" się z latarnią i.... I jestem na etapie tajnego projektu:), którego niestety narazie nie mogę pokazć.
 A tak ogólnie to choruję na brak czasu i z dnia na dzień będzie coraz gorzej:( aż do września. No ale nie ma co nażekać, zaległości nadrobię zimą:D
 Dzisiaj byliśmy poleżeć na plaży, trochę wiało ale od czego jest parawan:) Fajnie było, bo Jaś który każdego dnia zachowuje się tak jak by miał ADHD, na plaży zajął się przesypywaniem piasku i siedział w miejscu około godzinę. Szok. Miałam zrobić zdjęcia i pochwalić się naszym morzem, no ale zapomniałam aparatu. Następnym razem:)
Pozdrawiam
"Przepisik":
Nabierz 29 oczek na druty 4,5mm
Rząd 1: (PS) 1 op, * 1 ol, 1 op, powtarzaj od * do końca
Rząd 2: 1 ol, * z włóczką z przodu robótki przełóż 1 na lewo, 1ol, powtarzaj od * do końca
Te 2 rzędy tworzą niby ściągacz. Powtarzaj je, aż kwadrat osiągnnie długość 15 cm od początku . Zakończ
Powodzenia 

niedziela, 1 maja 2011

33. Latarnia morska #3

Wróciłam przed chwilą do domu. Później niż zwykle. No ale grzechem by było nie pochodzić po mojej małej miejscowości kiedy przyjechało tyle ludzi. Można się było poczuć trochę jak w sezonie letnim. Szkoda tylko, że tak strasznie wieje u nas. Z tego co wiem, to wystarczy pojechać kilkadziesiąt kilometrów w Polskę i już ciepluto:) No ale nie ma co nażekać:) Wezmę kiedyś ze sobą aparat i pokażę tu na blogu kawałek mojego morza;)
Wracając do tematu. Prezentuję następną odsłonę latarni. Jak dla mnie to nadal daleko do końca, ale gdy zerkam na zdjęcia z poprzedniej odsłony to troszkę różnicę widzę;)

Pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie wszystkie osoby, które do mnie zaglądają:)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...