sobota, 26 lutego 2011

5. Tosinowa metryczka-odsłona #2

Na chwilę obecną jestem na takim oto etapie
Zbrakło kilku kolorów, ale już wysłałam siostrę po zakup. Jeździ, dokupuje mulinę a sama jeszcze nawet nie wie co z tego będzie :) Wie tyle, że metryczka. Wzór to tajemnica.
 Chciałabym się też jeszcze czymś pochwalić, ale nie chcę zapeszać. Napiszę tyle, że idzie do mnie paczka z USA :) Jak dojdzie to napewno pokażę co jest w środku.
 Poza tym dosyć nieźle skaleczyłam sobie dziś prawego kciuka. Trochę boli, ale ja już kombinuję, jak tu wyszywać bez jego udziału:)
Pozdrawiam obserwujących i zaglądających :)

wtorek, 22 lutego 2011

4. Pled część 2 oraz "drobiazgi"

Niestety nie obyło się bez niczego nowego przed ukończeniem metryczki. Zrobiłam wczoraj następny kwadracik do pleda. No ale tłumaczę się sama sobie tym, że jutro wychodzi następny numer "Robię na drutach" i głupio byłoby trzymać tak dwa numery nawet nie zaczęte :D
Oto kwadracik
Wykonanie
Nabierz 28 oczek na druty 4,5mm
Rząd 1: (PS) oczka prawe
Rząd 2: 4 ol, *2 op, 4 ol, powt. od * do końca
Rząd 3: oczka prawe do końca
Rząd 4: *1 ol, 2 op, 3 ol, powt. od* do ost. 4 o; 1 ol, 2 op, 1ol
Te 4 rzędy tworzą wzór. Powtarzaj aż robótka osiągnie długość 15cm od brzegu, kończąc rzędem ol. Zamknij wszystkie oczka na prawo. [Edytowane na prośbę Agnieszki]

Kwadracik jest jeszcze nie wyprostowany, dlatego na zdjęciu wygląda tak jakby był krzywo zrobiony. Oczywiście nie obyło się bez prucia (chyba z 7 razy zaczynałam od nowa). Efekt być może nie powala na kolana, ale jak dla mnie jest zadowalający (zważając na moje umiejętności posługiwania się drutami).
 I jeszcze jedna rzecz jaką chciałabym się pochwalić. Oto cudne drobiazgi, które wczoraj do mnie przyszły w paczce.

 Kupiłam je na allegro w związku ze zbliżającym się świętem Wielkanocnym. Mam zamiar zrobić kilka karteczek świątecznych dla najbliższych. Napewno się pochwalę :)
Pozdrawiam
 

niedziela, 20 lutego 2011

3. Tosinowa metryczka-odsłona #1

Nad tą metrczką siedzę już dosyć długo. Za długo. Obiecałam sobie, że moja siostrzenica dostanie ją jak się będzie przeprowadzać do nowego mieszkanka. A przeprowadzili się już tydzień temu. Wszystko przez to, że "po drodze" zaczęłam kilka innych prac, które również są nie dokończone.
 Nie ma co trzeba się wziąć za robotę. Od dzisiaj zasiadam tylko i wyłącznie do Tosinowej metryczki. Aż ją skończę:) Tak wygląda teraz:

sobota, 19 lutego 2011

2. Pled część 1

Ogólnie to zajmuję się haftem krzyżykowym, ale jakiś czas temu uległam reklamie i zaczęłam kupować gazetę pt "Robię na drutach".  Chodzi konkretnie o patchworkowy pled. Jeżeli, ktoś umie robić na drutach, to kolekcjonowanie takiej gazetki nie ma chyba sensu. Ja nie umiem:) Także krok po kroku, co tydzień zaczynam naukę robienia na drutach.
 Oto efekt mojej pracy z pierwszego numeru
Może lekki krzywulec z tego kawałka, ale i tak jestem dumna :) Drugi numer i wzór na następny kwadracik już czeka na półce.

1. Witam

Przenoszę się z wordpressa, chociaż słowo "przenoszę" to może za dużo powiedziane, bo jeszcze nawet nie zdążyłam się tam zadomowić :) Tak czy siak, zauważyłam, że większość robótkomaniaczek właśnie tutaj ma swojego bloga. Tam jakoś nie mogę sobie do końca poradzić z ustawieniami. Nie wiem jak się dodaje blogi do obserwowanych (chyba trzeba to "ręcznie" zrobić), a tutaj to tylko "klik" i już :D
 Ok, co by formalności stało się zadość pokażę moje biscornu, które zrobiłam dla mamy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...